Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Baş ve Boyun Cerrahisi

Da Vinci Robotik Eksper Cerrah

Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan Bilimsel Araştırma Ödülü


Değerli Meslektaşlarım,

 

Şahsım adına bilimsel ve akademik bir ödül oluşturma fikri, 20 yıl önce  Massachusetts Eye and Ear Infirmary (MEEI, Harvard Medical School)'de “research fellow”luk yaptığım günlerde görüp öğrendiğim, "ben de böyle bir ödül oluşturabilsem keşke " diye içimden geçirip hep aklımın ve gönlümün bir köşesinde sakladığım bir konuydu. Hem inancım hem insanlığın gereği olarak hayat felsefem hep "yaşamda güzel işler yapmak " olmuştur. Yaşadığım deneyimler, güzel işler için acele edilmesi gerekliliğini bana öğretti. Akademik ödül konusunu aileme açtığımda eşim ve çocuklarımdan da büyük destek gördüm. Onlar da bu ödülün uzun yıllar sürmesini istediklerini ve ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler. Bunun üzerine hem kurucusu olduğum hem yönetiminde bulunduğum İstanbul KBB Uzmanları Derneği Yönetimin Kurulu’na bu fikrimi açtım. Başta başkanımız Prof. Dr. Ö. Faruk Ünal Hocam olmak üzere diğer hocalarım da çok destek verdiler. Düşünce ve önerilerine her zaman büyük değer verdiğim Prof. Dr. Metin Önerci, Prof. Dr. Armağan İncesulu ve Prof. Dr. Ö. Faruk Ünal hocalarım hem ödül koşullarının oluşturulması konusunda görüşleriyle hem de jüride yer alarak bana büyük destek ve onur verdiler.

 

Bu ödülün, Kulak Burun Boğaz Camiası adına bir başlangıç olması, uzun yıllar değerli bilim insanlarımız için sembolik bir teşvik ve onur kaynağı olması en büyük dileğimdir.

 

Sevgi ve saygılarımla,

 

Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan

 

 

 

 

 

 

Alakalı Sayfalar


Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan Bilimsel Araştırma Ödülü

Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan Bilimsel Araştırma Ödülü


Katılım Şartları

PROF. DR. FATMA TÜLİN KAYHAN BİLİMSEL ARAŞTIRMA ÖDÜLÜ Katılım Şartları


Değerlendirme Sonuçları

Ödülü Kazananlar Bu Sayfadan İlan Edilecektir.Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan

KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı

Transoral Robotik Cerrahi eğitimini 2008 yılında Strazburg’da almış ve ameliyatlarına başlamıştır. Ülkemizde Kulak Burun Boğaz alanında Robotik Cerrahiyi ilk uygulayanlardan olup 250’nin üzerinde başarılı Transoral Robotik cerrahi ameliyatı gerçekleştirmiş ve “EXPERT SURGEON” (Uzman Cerrah) ünvanı almıştır. Kulak Burun Boğaz alanında Robotik Cerrahide dünya çapında bu ameliyat sayısına sahip nadir cerrahlardandır.

İletişim


Adres: Bahçelievler mahallesi E5 yanyol, Metroport Busidence Kat:4 Daire:407 34180 Bahçelievler, İstanbul

Telefon: +90 536 475 63 31

Email: ftulinkayhan@gmail.com

** B6 otopark katında hastalarımız ve misafirleriniz için ücretsiz otoparkımız mevcuttur.

Harita


Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan
Bilimsel Araştırma Ödülü
2019 Yılı Başvuruları Detayları İçin Tıklayın!
-> 2018 Yılı Kazananı <-