Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Baş ve Boyun Cerrahisi

Da Vinci Robotik Eksper Cerrah

Bu ilki Türkler başardı! 50 günlük bebek 3 dakikada robotla ameliyat edildi

11/02/2017 - Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan

BAKIRKÖY Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, robotik cerrahi ile Kulak Burun Boğaz ameliyatları, Prof. Fatma Tülin Kayhan önderliğinde 2010 yılında başladı. Robotik cerrahi, bu ameliyatların yara yeri olmadan ağızdan yapılmasına olanak sağlıyor. Aynı zamanda ameliyat sonrası hastalara trakeotomi(gırtlağa delik açılması) yapılmasına gerek kalmıyor. Enfeksiyon riskinin olmadığı ameliyatlarda hastalar kısa sürede ayağa kalkıyor. Baş-boyun kanserleri ağırlıklı olmak üzere, Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde robotik cerrahi ile yapılan ameliyat sayısı 100'e ulaştı.

Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan önderliğinde Uzm. Dr. Ahmet Altıntaş, Uzm. Dr. Hakan Kaya, ve Op. Dr. Arzu Karaman Koç'unda yer aldığı ekibin yaptığı ameliyatlar içinde tıp literatürüne giren 50 günlük bir kız bebeğe yapılan ameliyat da var. Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan; şuanda bir yaşında olan bebeğin ameliyatının KBB'de robotik olarak bildirilen en küçük olgu olduğunu ifade ediyor. Elif Bebeğin robotik ameliyatı sadece 3 dakika sürdü.

Kaynak: f5haber


Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan

KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı

Transoral Robotik Cerrahi eğitimini 2008 yılında Strazburg’da almış ve ameliyatlarına başlamıştır. Ülkemizde Kulak Burun Boğaz alanında Robotik Cerrahiyi ilk uygulayanlardan olup 250’nin üzerinde başarılı Transoral Robotik cerrahi ameliyatı gerçekleştirmiş ve “EXPERT SURGEON” (Uzman Cerrah) ünvanı almıştır. Kulak Burun Boğaz alanında Robotik Cerrahide dünya çapında bu ameliyat sayısına sahip nadir cerrahlardandır.

İletişim


Adres: Bahçelievler mahallesi E5 yanyol, Metroport Busidence Kat:4 Daire:407 34180 Bahçelievler, İstanbul

Telefon: +90 536 475 63 31

Email: ftulinkayhan@gmail.com

** B6 otopark katında hastalarımız ve misafirleriniz için ücretsiz otoparkımız mevcuttur.

Harita


Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan
Bilimsel Araştırma Ödülü
2019 Yılı Başvuruları Detayları İçin Tıklayın!
-> 2018 Yılı Kazananı <-